Haber

Şile’de boşandığı eşini bıçaklayarak öldüren zanlı hakim karşısına çıktı

Boşanma aşamasında olduğu eşini kiraladığı otomobille Şile’ye götüren, 9 yerinden bıçaklayan ve ölümüne neden olan sanık, hakim karşısına çıktı. Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen tutuklu sanık, “Delirdim, öyle bir şey yaptım. Çok pişmanım” dedi.

Boşandığı eşi Gözde Çelen’i (33) 7 Nisan 2022’de kiraladığı otomobille Şile’ye götüren ve 9 yerinden bıçaklayarak öldüren Mustafa Çelen’in (34) yargılanmasına ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle başlandı. “karısını kasten kasten öldürme” kabahati. . Anadolu 15’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Mustafa Çelen cezaevinden çıkarılırken, müşteki ve taraf avukatları salonda hazır bulundu.

“Delirdim, böyle bir şey yaptım”

Duruşmada konuşan Mustafa Çelen, “Yaklaşık 11 yıldır evliyiz. Eşimin beni aldattığını öğrendim. Anlaşmalı boşanma davası açtık. Bana hakaret etti ve bu olay meydana geldi. Eşim evlenmek istediğini söyledi. Benimle görüşün ve tanıştık. Öldürmek gibi bir düşüncem yoktu.” Küçük düşürücü şeyler söyledi. Yıllarca beni aldattığını söyledi. Çıldırdım, öyle bir şey yaptım. Çok pişmanım” dedi.

Karısına üç seçenek sundu.

Duruşmada dinlenen müştekinin ablası Gökçe Kılıç, “Kız kardeşim 11 yıllık evliliğinde kendisine hep şiddet ve aşağılamayla davranıldığını anlatırdı. Bu olaydan önce abim beni aradı. ‘Mustafa Gözde’yi dövdü’ dedi. ‘Ya kendini denize atıp kendini öldüreceksin ya benimle geleceksin ya da Yalova’ya annenin yanına gideceksin’ dedi. Sonra kız kardeşim intihar etmeye çalıştı.

“Bu katile en ağır cezayı vermenizi istiyorum”

Şikayetçi baba Özcan Arslan, “Bu katile en ağır cezayı vermenizi istiyorum. Kızımı gül gibi aldı. Kendi canını kurtarmak için masum kızıma çok iftira atıyor. Bizi ölümle tehdit etti.” ilave olarak.”

Duruşmanın ardından avukatlardan açıklama

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nin gönüllü avukatı Nilda Baltalı, duruşmanın ardından yaptığı açıklamada, “Her kadın katil gibi sanıklar da maktulle ilgili ifadeler verdiler. Bu asılsız iddialar hem tanık ifadeleri hem de ailesi tarafından yalanlandı.” . Kararı onun vermesini istiyoruz” dedi.

Sanık Mehmet Çelen’in tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Mustafa Çelen’in merhum eşi Sevgili Çelen’in kendisini aldattığı, bu durumu kaldıramadığı için yarım saat önce eşini bıçakladığı, kişinin eşini kaybettiği kaydedildi. ardından zanlının kendisini de bıçakla yaraladığı öğrenildi. İddianamede, “kasten eşini kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu