Ekonomi

‘Reklamın Efendisi’ Sorrell’den Davos’ta Bloomberg HT’ye özel açıklamalar

S4 Capital Yönetim Kurulu Lideri Sir Martin Sorrell, Davos Zirvesi’nde Bloomberg HT’ye konuştu.

Zirveyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Sorrell, bu yılki temasının gerçekler mesajı olduğunu belirterek, geçmişte iktisadın gelişiminin sınırsız olduğunu ancak günümüz dünyasının bölünmüş ve parçalanmış olduğunu, iş dünyasındaki aktörlerin hangi ülkede yer alacaklarını iyi seçmeleri gerektiğini dile getirdi. onlar çalışacak.

“Kuzey ve Güney Amerika çok fazla fırsat sunuyor. Yüksek teknoloji Kuzey Amerika’da çalışacak. Orta Doğu, artan elektrik fiyatları üzerinde daha etkili olacaktır. Burada yapılan yorumların çoğu, merkez bankalarının yılın ikinci yarısında enflasyonun tekrar yükselmesini beklediklerini gösteriyordu.

Avrupa çok güçlü bir coğrafya. Özellikle savaşla birlikte bu durum daha uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Putin’in geri adım atacağını düşünmüyorum. Zelensky’nin de geri adım atacağını düşünmüyorum. Bu, Avrupa’yı çevreleyen güvenlik sorunlarının artık oldukça şiddetli olacağı anlamına geliyor” dedi.

Türkiye ve bölge ekonomilerini de değerlendiren Sorrell, “Bir şirketin yönetim kurulunda olsam ve biri bana Türkiye’de önemli bir yatırım yapmak istiyorum dese Romanya’da yatırım yapmak isterim. , Polonya, Çekya, Slovakya ve Ukrayna çünkü ben Ukrayna’dayım. Hizmet departmanında beşeri sermaye ile ağır bir yatırım yapacaksak doğal olarak nelere bakacağız; Burada yargıya, hukukun üstünlüğüne ve kesinliğe ve ekonomiye bakıyoruz. Belirsizliğin minimum düzeyde olmasını istiyoruz ancak o bölgede çok fazla belirsizlik var ve bu da işleri zorlaştırıyor” dedi.

Son olarak Sorrell, “Avrupa’da resesyon riski var ama bazıları kadar derin olmadığını söyleyeceğim. Minimal büyüme olabilir. Ilık bir kış geçiriyoruz. Gaz da depoladık ve bu seneye de devam edebilir. “Gelecek yıl kış o kadar ılıman olmayabilir, Avrupa’daki zorluklar çok açık” dedi.

kirikhanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu