Haber

Otobüs Komplo İddiasında Valilik İzin Belgesi ve Sürücünün İfadesi Ortaya Çıktı

Gazeteci İsmail Saymaz, AK Parti’nin İstanbul’da özel halk otobüsü şoförüyle anlaşma yaptığı ve bozukmuş gibi gösterdiği iddiasına ilişkin yeni belgeler paylaştı. Belgelerde valiliğin vurulma izni ve sürücünün ifadesi yer alıyor.

14 Ocak’ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AK Parti’yi seçim öncesi yine belediyeyi suçlayan mizansen görüntüler üretmekle suçladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haber sayfasından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “AK Parti’nin, İstanbul’da arızasız bir özel halk otobüsünün şoförüyle anlaşarak, onu bozuk gibi gösterdiği ortaya çıktı. daha sonra bir set kurduk ve filme aldık.”

Gazeteci İsmail Saymaz, bugün olaya ilişkin Valilik tarafından verilen atış iznini ve sürücünün konuşma tutanağını paylaştı.

Sürücü İ.Ç. araç kullanırken kendisine bir telefon numarası verildiğini ve arayan kişinin kendisini reklam çekimi için aradığını belirtti. Otobüsün motor kapağının açıldığını ve otobüsün bazı yazılı kısımlarının bantla kapatıldığını anlatan sürücü, şöyle konuştu: “Çekimlerde başrol oyuncusu otobüsün önünde bekleyen figüranların arasından geçerek bir çizgi doğrultusunda kayıt alınmaya başlandı. ‘Diğeri bozuldu, işe geç kaldık’ gibi ifadelerle kurgu ve senaryo.”

İsmail Saymaz’ın paylaşımı ?

AK Parti daha önce de ‘Otobüs Komplosu’ iddialarını reddetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu