Haber

Kucağındaki köpeği ısırıp dövdüğü görüldü

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde, daha sonra güvenlik görevlileriyle çatışıp polise direnen yavru köpeği kucağında ısırıp döverek görüntüleyen Adem Y. gözaltına alındı. Saldırı, polise mukavemet ve hayvanlara eziyet suçlarından yargılanan Adem Y. adliyeye sevk edilirken, köpek yavrusu koruma altına alındı.

Dün gece Manavgat Sorgun Bulvarı’nda yürüyen Adem Y.’nin kucağındaki yavru köpeği ısırarak dövdüğü görüldü. Durumu fark eden bir kişi, Adem Y.’yi cep telefonundan görüntüledi. Çevresindekilere tepki gösteren Adem Y., hızla bölgeden ayrıldı. Daha sonra Manavgat Nehri kenarına giden Adem Y., Manavgat Belediyesi’nin görev başındaki özel güvenlik görevlileriyle tartışarak darbe yaptı. Haber verilmesi üzerine bölgeye polis ekibi de yönlendirildi. Polise bir süre direnen Adem Y., yaralama, polise mukavemet ve hayvanlara eziyet suçlamasıyla tutuklandı. Adem Y.’nin kucağındaki köpek koruma altına alındı.

MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ

Emniyette ifade veren Adem Y., bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Adem Y.’nin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Sağlık durumunun kontrolü için veterinere götürülen yavrunun, işlemlerinin ardından barınağa teslim edileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu