Haber

İsrail Savaş Uçakları Gazze’de Saldırılar Gerçekleştirdi: 50 Filistinli Öldürüldü

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin merkezindeki Sabra Bölgesi’ne düzenlediği saldırılarda 50’ye yakın Filistinli hayatını kaybetti, onlarcası da yaralandı.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre İsrail savaş uçakları Sabra Bölgesi’ne yoğun saldırılar düzenledi. Saldırılarda savaş uçakları mahalledeki camiyi de hedef aldı.

İsrail’in saldırılarında 50’ye yakın Filistinli hayatını kaybetti, onlarcası da yaralandı.

Öte yandan İsrail savaş uçaklarının Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki Malezya okulunu hedef alması sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralandı.

Ayrıca İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentindeki Filistin iletişim kulelerini hedef alması, bir çocuğun ölümüne ve çok sayıda kişinin de yaralanmasına neden oldu.

İsrail ordusunun Gazze’nin orta kesimlerinde yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı benzin istasyonunu hedef alması sonucu 9 Filistinli öldü, onlarca kişi de yaralandı.

İsrail’in Gazze işgalinde son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı “İsrail’in Filistinliler’e ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine yanıt vermek” gerekçesiyle kapsamlı bir saldırı başlatırken. -Aksa”nın ardından İsrail ordusu da ağır hava koşulları nedeniyle Gazze Şeridi’ne saldırdı. bombardımanı başlattı.

İsrail’de 7 Ekim’de düzenlenen saldırılarda 310’dan fazlası asker olmak üzere 1.200 İsraillinin öldüğü, 5.132 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 50 İsrail askeri öldürüldü.

İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki hükümete göre, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki saldırılarında 4 bin 710’u çocuk, 3 bin 160’ı kadın olmak üzere 11 bin 500 kişi hayatını kaybetti.

İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria ve Kudüs’te 7 Ekim’den bu yana düzenlediği baskınlarda 197 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, onbinlerce yaralı ve sivilin barındığı Gazze’deki onlarca hastanenin kampüslerini veya ana binalarını tahliyeye zorlamak için vurdu. İşgal sırasında bazı hastanelere baskın düzenlediler. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında sınırda 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 74 Hizbullah üyesi ve 6 İsrail askeri hayatını kaybetti.

haber-ilgin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu