Haber

İspanya Süper Kupası 10-14 Ocak’ta Suudi Arabistan’da oynanacak

İspanya Futbol Federasyonu’nun (RFEF) Suudi Arabistan Futbol Federasyonu ile yaptığı anlaşma uyarınca, 2019 yılından bu yana Suudi Arabistan’da oynanan İspanya Muhteşem Kupası’nın maç tarihlerinin 10-14 Ocak 2024 olduğu açıklandı. Federasyon.

RFEF; Real Madrid, Atletico Madrid, Barcelona ve Osasuna takımları arasında oynanacak Süper Kupa karşılaşmalarının 10-14 Ocak’ta Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki Al-Awwal Park Stadı’nda yapılacağı açıklandı.

Süper Kupa maç takvimine göre yarı final maçları Real Madrid ile Atletico Madrid arasında 10 Ocak’ta, Barselona ile Osasuna arasında 11 Ocak’ta, final maçı ise 14 Ocak’ta oynanacak. Tüm maçlar saat 21.00’de başlayacak. .

PIQUE’NİN ARACI OLDUĞU DAVADA YOLSUZLUK İDDİASI

RFEF, 2019 yılında Suudi Arabistan Futbol Federasyonu ile yaptığı anlaşma ile İspanya Süper Kupası maçlarının 6 yıl boyunca toplam 240 milyon Euro bedelle Suudi Arabistan’da oynanmasına karar verdi.

Barcelona’nın eski futbolcusu Gerard Pique’nin sahibi olduğu spor ajansı Kosmos’un aracılık ettiği bu anlaşmada yolsuzluk olduğu iddiasıyla açılan soruşturma halen devam ediyor.

Birçok ülkede canlı olarak yayınlanan Superior Cup’ta Suudi Arabistan, yarı finalde kaybeden takıma 800 bin Euro, finalde kaybeden takıma 1,4 milyon Euro, kazanan takıma ise 2 milyon Euro ödül verdi. bardak.

İspanya’daki La Liga kulüplerinin gelirini artırmak ve tanıtmak amacıyla Süper Kupa maçları ilk kez 2018 yılında ülke dışında oynanmış ve bu maça Fas’ın Tanger kenti ev sahipliği yapmıştı.

Süper Kupa, 2020 yılında formatını değiştirerek 4’lü finale (La Liga birinci ve ikinci ile Kral Kupası finalistleri) dönüştü.

Bu kupayı en çok kazanan grup son şampiyon Barcelona (14 kez) olurken, onu Real Madrid (12 kez) takip ediyor. (HABER MERKEZİ)

beykoz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu