Yaşam

Haziran ayı sonuna kadar her Çarşamba House OF Performance HoP’ta “Arkadaşlarla Akşam Yemeği”

House of Performance’ın (HoP) kendi yapımı olan ve Genel Sanat Yönetmenliğini İtina Yula’nın üstlendiği, Yazan: Donald Margulies, Özge Borak, Ahmet Tansu Taşanlar, Derya Artemel ve Ümit Kantarcılar tarafından oynanan “Arkadaşlarla Akşam Yemeği” adlı oyun 17 Mayıs’ta gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. 24 Mayıs’tan sonra ve 31 Mayıs’tan sonra her Çarşamba Haziran ayı sonuna kadar HoP sahnesinde oynanacak oyun, ilerleyen günlerde turneye çıkacak.

Özge Borak, Ahmet Tansu Taşanlar, Derya Artemel ve Ümit Kantarcılar gibi çok güçlü bir oyuncu kadrosuyla oynanan “Arkadaşlarla Akşam Yemeği” adlı oyunda, iki yakın çiftten oluşan dört yakın arkadaşın dostluğu, birinin ihanetiyle bozulur. Bunlardan eşine geçer ve tüm istikrar değişirken yaşadıkları menfaat de yerle bir olur. Dev dalgaların ortasından boğulmadan çıkıp çıkmadıklarını izliyorsunuz.

oyun yönetmeni Özen Yula“Kırklı yaşlarının başındaki iki çift olan Karen ve Gabe ile Beth ve Tom, bu süreçte hem yaşlanmayı hem de gerçekten birlikte büyümeyi deneyimleyecekler.” “ARKADAŞLARLA AKŞAM YEMEĞİ”Oyunu izlerken kendi dostluklarınızı, ilişkilerinizi sorgulayacağınızı belirtti…

DOSTLARLA AKŞAM YEMEĞİ’nin dekor tasarımı Almila Altunsoy’a, aydınlatma tasarımı Ayşe Ayter’e, müzikleri Yiğit Güçlü ve Yusuf Mirishli’ye ait. 17 Mayıs’ta gösterime giren “Arkadaşlarla Akşam Yemeği” oyunu, 31 Mayıs’ta ve Haziran ayı sonuna kadar HoP’ta seyirciyle buluşacak. İlerleyen zamanlarda turneye çıkacak olan oyunun biletleri Hop gişesinden, Biletix’ten, Biletinial’dan ve web sayfalarından satın alınabiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hemsinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu