Haber

Gençlik Meclisi deprem gündemiyle toplandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, Şubat ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Sarsıntı gündemiyle toplanan Gençlik Meclisi, Antalya’da deprem bölgesinden kente gelen çocuk ve gençlerin yaşamının, uyumunun ve muhtaçlığının sağlanmasına yönelik çalışmaları ele aldı.

Şubat ayında gerçekleştirilen olağan meclis toplantısında gündeme gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, Kahramanmaraş Pazarcık ve 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Elbistan, 11 ili etkiliyor. Gençlik Meclisi Lideri Ozan Şükrü Kayapınar ve küme sözcüleri, depremde hayatını kaybedenler için başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

YAPILMASI GEREKEN İŞLER YAPILDI

Deprem gündemiyle bir araya gelen Gençlik Meclisi üyeleri, Antalya’da deprem bölgesinden kente gelen çocuk ve gençlerin yaşamının, uyumunun ve muhtaçlığının sağlanmasına yönelik çalışmaları değerlendirdi. Toplantıda, Gençlik Meclisi Afet Müdahale ve Yönetimi Çalışma Kümesi’nin kurulması ve olası afet durumları için mahalleli gençlerden istekli ekipler oluşturularak eğitim ve uyum sağlanması da ele alındı.

GÖNÜLLÜ PSİKOLOG BAŞVURUSU

Pilot uygulaması üniversite öğrencilerine yönelik olarak yürütülen psikolog adayları projesinin Haziran ayına kadar afetzedelerin aile ve çocuklarına yönelik olarak uygulanması ve gönüllü psikologlar aracılığıyla afetzedelere psikolojik danışmanlık ve güçlendirme sağlanması Gençler’in ele aldığı bir diğer konu oldu. Toplantı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu