Ekonomi

CEO’lar zirve için İstanbul’a geliyor

79. IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) Yıllık Genel Kurulu (AGM) ve World Air Transport Hill (WATS), 4-6 Haziran 2023 tarihlerinde Pegasus Havayolları ana konutunda ve CEO’su AnadoluJet’in katkılarıyla İstanbul’da gerçekleştirilecektir. yaklaşık 300 havayolu şirketi. Yöneticiler ile üst düzey yöneticileri bir araya getirecek.

Zirveye dünyanın en büyük iki uçak üreticisi Boeing ve Airbus ile havacılık sektörünün önde gelen paydaşları katılacak. IATA Genel Müdürü Willie Walsh ve IATA İdari Konsey Lideri Mehmet T. Nanetepe açılış konuşmalarında havacılığın yeni bir değerlendirmesini yapacaklar.

Toplantıların ilk gününde Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Lideri Ahmet Bolat ve Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk’ün yer alacağı panelde şok ve kriz dönemlerinde havacılık departmanının rolü tartışılacak. Bölümün kalbinin İstanbul Hilton Bomonti’de atacağı bu özel etkinliğin programında şubenin pandemi sonrası dönemdeki performansı ve ekonomik görünümü konuşulacak. Bu toplantılarda sürdürülebilirlik konusu yine önemli bir gündem maddesi olacaktır.

IATA, 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefi belirledi. Havacılık bölümü son zamanlarda kabin hizmetlerinde sıfır atık hedefine ulaşmaya odaklandı. Toplantılarda ayrıca, uçuş emniyeti ve konforu açısından üreticilerin yeni teknolojileri ve yenilikleri aktarılacak. Şube temsilcileri, 2022’de Kuzey Amerika ve Avrupa’daki büyük havalimanlarında yaşanan sorunlardan çıkarılan dersleri de özel bir oturumda tartışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu