Yaşam

Beylikdüzü Belediyesi: Depremzedelere YKS ve LGS Desteği

Beylikdüzü Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen afet bölgelerinden ilçeye gelen öğrencilere ücretsiz LGS ve YKS hazırlık kurslarında eğitim desteği veriyor. Beylikdüzü’nde de sınav kitaplarının tamamı Belediye tarafından karşılanıyor.

Beylikdüzü Belediyesi, Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen afet bölgelerinden ilçeye gelen öğrencilere eğitim desteği sağlıyor. Eğitimlerinde orta ders vermek zorunda kalan ve Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS) ile Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) hazırlanan depremzedeler Kültür Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren KÜLTÜR-SEM’in düzenlediği ücretsiz kurslardan yararlanabiliyor. İşler.

Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi’nde Kurslar

Zübeyde Ana Sosyal Ömür Merkezi’nde düzenlenen kurslar hafta içi mezun kümeleri, hafta sonları ise 8. ve 12. sınıf öğrencileri için düzenlenmektedir. Sınav kitaplarının tamamı Belediye tarafından sağlanmakta olup, öğrencilere etüt programlarına katılma imkanı sağlanmaktadır. Yapılan çalışmalar ile öğretmenlerinden ve sınıf arkadaşlarından farklı olan öğrencilerin moral ve motivasyonlarının arttırılması amaçlanmaktadır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu